Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Správy

prvá prechádzajúci
z 25
posledná

Oznam

Detské zdravotné stredisko v Nových Sadoch MUDr. Lauková oznamuje pacientom, že v termíne od 9.3. do 12.3.2021 bude ordinovať len v Čakajovciach od 7:30 do 12:00 hod.. Rodičia detí, ktoré sú objednané na preventívnu prehliadku, kontaktujte ambulanciu MUDr. Laukovej v Čakajovciach. celý text

ostatné | 8. 3. 2021 | Autor:

Oznam

Oznamujeme občanom, že Detské zdravotné stredisko v Nových Sadoch MUDr. Lauková ordinuje dnes 8. marca 2021 do 12:00 hod. v Čakajovciach. celý text

ostatné | 8. 3. 2021 | Autor:

Vývoz bio odpadu

Obecný úrad oznamuje občanom, že v stredu 3. marca 2021 sa v obci uskutoční vývoz BIO odpadu. celý text

ostatné | 2. 3. 2021 | Autor:

Sčítanie obyvateľov - oznam

Vážení občania,

prvé elektronické sčítanie obyvateľov sa začalo 15. 2. 2021 a potrvá do 31. 3. 2021. Povinnosť sčítať sa majú všetci obyvatelia SR prostredníctvom notebooku, tabletu, počítača alebo mobilného telefónu a to vyplnením sčítacieho formulára dostupného na stránke www.scitanie.sk. celý text

ostatné | 26. 2. 2021 | Autor:

Pošta Nové Sady - zmena otváracích hodín

Pošta Nové Sady oznamuje občanom, že bude otvorená v obmedzených otváracích hodinách nasledovne:
celý text

ostatné | 26. 2. 2021 | Autor:

Vývoz komunálneho odpadu

Obecný úrad oznamuje občanom, že v piatok 26. februára 2021 sa v obci uskutoční vývoz komunálneho odpadu.

celý text

ostatné | 24. 2. 2021 | Autor:
Oznam 1

Oznam


ostatné | 17. 2. 2021 | Autor:

Oznam

Oznamujeme odberateľom vody zo Sily, že z dôvodu poruchy vodovodu je prerušená dodávka vody. Z tohto dôvodu Vás prosíme, aby ste si skontrolovali svoje vodomerné šachty. Poruchu sa budeme snažiť promptne odstrániť. celý text

ostatné | 16. 2. 2021 | Autor:

Sčítanie obyvateľov

Vážení občania,
oznamujeme Vám, že od 15. februára 2021 prebieha na Slovensku sčítanie obyvateľov. Sčítanie obyvateľov bude prebiehať v dvoch etapách. Prvá etapa prebieha v termíne do 31. marca 2021 pomocou elektronického formulára na stránke www.scitanie.sk. V tomto termíne sú povinní sčítať sa obyvatelia, ktorí majú prístup k internetu prostredníctvom počítača, notebooku alebo mobilného telefónu v prostredí svojho domova. Týmto Vás vyzývame, aby ste pomohli pri sčítaní svojim blízkym, ktorí túto možnosť nemajú.
Títo obyvatelia sú povinní sa sčítať len v tomto termíne. V čase asistovaného sčítania už nebudú mať možnosť sa samosčítať. Obec môže za nesplnenie tejto povinnosti uložiť sankcie až do výšky 250 €.
Druhá etapa bude prebiehať vo forme asistovaného sčítania. Touto formou sa budú môcť sčítať len obyvatelia, ktorí sa nemôžu sčítať elektronicky sami, ani s pomocou blízkej osoby, napr. seniori, imobilní obyvatelia, zdravotne postihnutí, digitálne vylúčení a pod.
Asistované sčítanie sa v čase do 31. marca 2021 nerealizuje. Dobu, kedy sa bude asistované sčítanie realizovať rozhodne Štatistický úrad SR o čom Vás budeme v čas informovať. Týmto žiadame občanov, u ktorých bude nevyhnutná pomoc asistovaného sčítania, aby sa do 31. marca 2021 tejto pomoci na obecnom úrade nedožadovali, nakoľko táto forma sčítania ešte neprebieha.
celý text

ostatné | 15. 2. 2021 | Autor:

Vývoz papiera

Obecný úrad oznamuje občanom, že v pondelok 15. februára 2021 sa v obci uskutoční vývoz papiera.

celý text

ostatné | 12. 2. 2021 | Autor:

OZNAM sčítanie obyvateľov

Vážení občania,
oznamujeme Vám, že od pondelka 15. 2. 2021 do 31. 3. 2021 sa bude na území SR realizovať sčítanie obyvateľov formou elektronického SAMOSČÍTANIA. To znamená, že obyvatelia sa sčítajú prostredníctvom elektronického sčítacieho formulára. Povinnosť sčítať sa majú všetci obyvatelia SR. Na účely sčítania sa pod pojmom obyvateľ rozumie každý, kto má v SR trvalý pobyt, prechodný alebo tolerovaný pobyt. Obyvateľom sa zároveň rozumie aj občan Európskej únie, ktorý má na území SR obvyklý pobyt. Za neplnoletého obyvateľa a za obyvateľa, ktorý nie je spôsobilý na právne úkony má povinnosť vyplniť sčítací formulár jeho zákonný zástupca. Obyvateľ sa môže sčítať prostredníctvom notebooku, tabletu, počítača alebo mobilného telefónu a to vyplnením už spomínaného sčítacieho formulára, ktorý bude dostupný na stránke www.scitanie.sk. Obyvatelia sú povinní sčítať sa v tomto uvedenom termíne. Týmto Vás vyzývame aby ste pomohli pri sčítaní svojim blízkym ( seniorom ), ak Vás o to požiadajú.
Počas elektronického sčítania bude k dispozícii obyvateľom aj telefónne číslo Call centra 02/20 92 49 19, alebo mailová adresa scitanie@statistics.sk. Uvedená infolinka bude slúžiť ako metodická a informačná podpora obyvateľom. Call centrum bude aktívne až od pondelka 15. 2. 2021.
Vzor elektronického formulára a bližšie informácie o sčítaní obyvateľov nájdete aj na webovej stránke Obce Nové Sady v časti aktuality – sčítanie obyvateľov.
celý text

ostatné | 12. 2. 2021 | Autor:

OZNAM

Oznamujeme občanom, že v nedeľu 14.02.2021 od 7.00 do 19.00 sa v kaštieli pri ZŠ uskutoční testovanie obyvateľov na COVID 19. Obedná prestávka bude od 12.00 do 13.00. Otestovať sa musia osoby vo veku od 10 do 65 rokov. Testovania sa nemusia zúčastniť osoby, ktoré COVID 19 prekonali v posledných 3 mesiacoch. Tieto osoby sa pri pohybe v okrese Nitra preukážu potvrdením od všeobecného lekára o prekonaní ochorenia. Na testovanie v našej obci je potrebné sa objednať na našej stránke www.novesady.sk. Objednávanie je už spustené. Rezerváciu je možné uskutočniť najneskôr v piatok o 21:00. Bez rezervácie bude možné prísť iba v čase od 18.00 do 18:45. Na testovanie je potrebné si priniesť občiansky preukaz, údaje detí sa kontrolujú na základe zdravotnej kartičky. Vstup na testovanie je cez malú bránku základnej školy a následne cez vežičku kaštieľa. Veľká brána je určená len na odchod otestovaných osôb. Upozorňujeme obyvateľov, že na základe spoločného rozhodnutia obcí nitrianskeho regiónu podporíme testovanie spustením testovacích tímov už len tento víkend. Venujte, prosím, pozornosť zoznamu mobilných odberných miest, ktorý bude zverejnený na informačnej tabuli pri vstupe na testovanie a na webovej stránke obce. Prosíme, buďte trpezliví a chápaví k momentálnej situácii. Ďakujeme za podporu. celý text

ostatné | 10. 2. 2021 | Autor:

Vývoz plastov a vývoz komunálneho odpadu

Obecný úrad oznamuje občanom, že vo štvrtok 11. februára 2021 sa v obci uskutoční vývoz plastov a v piatok 12. februára 2021 sa v obci uskutoční vývoz komunálneho odpadu.

celý text

ostatné | 9. 2. 2021 | Autor:

ARRIVA Nitra

Spoločnosť ARRIVA Nitra a.s. oznamuje, že na základe rozhodnutia Nitrianskeho samosprávneho kraja súvisiaceho s rozhodnutím regionálneho hygienika o neotvorení školských zariadení v okrese Nitra, bude prímestská autobusová doprava s účinnosťou od 9.2.2021 premávať v režime “letné prázdniny“, a to odvolania. celý text

ostatné | 8. 2. 2021 | Autor:

Oznam Základná škola s materskou školou Nové Sady 176

Základná škola s materskou školou Nové Sady 176 po dohode so zriaďovateľom a na základe odporúčania RÚVZ Nitra a dnešného uznesenia Bezpečnostnej rady okresu Nitra Vám oznamuje, že Základnú školu s materskou školou Nové Sady 176 od pondelka 08.02.2021 neotvoríme. Vyučovanie na I. a II. stupni ZŠ pokračuje i naďalej dištančne podľa platného rozvrhu hodín. MŠ bude otvorená len pre deti zákonných zástupcov kritickej infraštruktúry. Za pochopenie danej situácie ďakujeme.

celý text

ostatné | 6. 2. 2021 | Autor:

Komuniké Rady NRZ-ZMOS k aktuálnej situácii

Komuniké Rady NRZ-ZMOS k aktuálnej situácii celý text

ostatné | 4. 2. 2021 | Autor:

OZNAM

Oznamujeme občanom, že v sobotu 06.02.2021 od 7.00 do 19.00 sa v kaštieli pri ZŠ uskutoční testovanie obyvateľov na COVID 19. Obedná prestávka bude od 12.00 do 13.00. Otestovať sa musia osoby vo veku od 10 do 65 rokov vrátane jedného z rodičov školopovinných žiakov z ročníkov 1. – 4. a MŠ a zamestnancov školy a školských zariadení. Testovania sa nemusia zúčastniť osoby, ktoré COVID 19 prekonali v posledných 3 mesiacoch. Tieto osoby sa pri pohybe v okrese Nitra preukážu potvrdením od všeobecného lekára o prekonaní ochorenia. Na testovanie v našej obci je potrebné sa objednať na našej stránke www.novesady.sk. Objednávanie je už spustené. Rezerváciu je možné uskutočniť najneskôr v piatok o 21:00. Bez rezervácie bude možné prísť iba v čase od 18.00 do 18:45. Na testovanie je potrebné si priniesť občiansky preukaz, údaje detí sa kontrolujú na základe zdravotnej kartičky. Vstup na testovanie je cez malú bránku základnej školy a následne cez vežičku kaštieľa. Veľká brána je určená len na odchod otestovaných osôb. Upozorňujeme obyvateľov, že na základe spoločného rozhodnutia obcí nitrianskeho regiónu podporíme testovanie spustením testovacích tímov len tento a budúci víkend. Prosíme buďte trpezliví a chápaví k momentálnej situácii. Ďakujeme za podporu. celý text

ostatné | 4. 2. 2021 | Autor:

Oznam

Oznamujeme občanom, že od utorka 2. februára 2021 bude pojazdná predajňa mäsa z Hurbanova pravidelne každý utorok predávať mäso a mäsové výrobky nasledovne:
Nové Sady od 12:15 do 12:30 hod.
Kotrbál od 12:35 do 12:45 hod.
Ceroviny od 12:50 do 13:00 hod.
Sila od 13:05 hod.
na obvyklých miestach.
Predávajúci aj kupujúci sú povinní dodržiavať stanovené hygienické nariadenia. celý text

ostatné | 29. 1. 2021 | Autor:

Oznam

Oznamujeme občanom, že v termíne od 29.1 – 31.1.2021 sa v našej obci neuskutoční celoplošné testovanie na COVID 19. Ďakujeme všetkým členom testovacieho tímu, ktorými sú nadporučík Peter Arpáš, príslušník Policajného zboru Slovenskej republiky Peter Daniš, zdravotníčky Mirka Pargáčová, Anka Balková, Katka Chalupková, Peťka Okšová a Renátka Fačkovcová a dobrovoľníci Anka Kmeťová, Adrika Kubíková, Veronika Gudábová, Lucka Šeďová, Kristínka Igarová, Lórant Baráth, Matúš Toráč, Pavol Balko a Roman Kollár, že boli pripravení pomáhať aj tento týždeň, napriek únave, ktorú z dôvodu predchádzajúcich testovaní všetci pociťujeme.
S ohľadom na výsledky testovania v okrese Nitra je certifikát pre obyvateľov v okrese Nitra platný do 7.2.2021.
celý text

ostatné | 28. 1. 2021 | Autor:

Vývoz komunálneho odpadu

Obecný úrad oznamuje občanom, že v piatok 29. januára 2021 sa v obci uskutoční vývoz komunálneho odpadu.

celý text

ostatné | 28. 1. 2021 | Autor:

Oznam

Obecný úrad v Nových Sadoch žiada majiteľov psov, aby využívali na ich venčenie priestor určený na tento účel, ktorými sú pozemky vo vlastníctve obce popri potoku Radošinka od centra obce smerom na Malé Zálužie. Pohybom v poľovnom revíri ohrozujete svoje zdravie s ohľadom na prebiehajúcu loveckú sezónu. celý text

ostatné | 27. 1. 2021 | Autor:

Oznam COOP Jednota Nové Sady

Vedenie predajne COOP Jednota v Nových Sadoch oznamuje svojim zákazníkom, že od utorka 26. januára 2021 bude predajňa otvorená nasledovne:
Pondelok – piatok – 8:00 – 15:00 hod,;
sobota – 7:00 – 12:00 hod.;
v nedeľu bude predajňa zatvorená.
Ďakujeme za pochopenie. celý text

ostatné | 25. 1. 2021 | Autor:

Oznam ARRIVA

Spoločnosť ARRIVA NITRA a.s. oznamuje, že prevádzka prímestskej dopravy v SOBOTNOM REŽIME v okresoch Nitra a Zlaté Moravce končí v piatok 22.1.2021.
Spoločnosť ARRIVA NITRA a.s. sa chce ešte raz ospravedlniť všetkým cestujúcim, na ktorých mal tento núdzový režim negatívny dopad pri cestovaní za prácou.
Zmena režimu nastáva od 25.1.2021 , kedy prímestské linky prevádzkované spoločnosťou začnú premávať v režime "letné prázdniny“ a to do odvolania.
Veríme, že zvýšená ponuka spojov uľahčí cestovanie verejnou dopravou mnohým cestujúcim.
Odporúčame však naďalej sledovať aktuálne informácie na webovej stránke https://arriva.sk/nitra/, kde sa obmedzenia pravidelne aktualizujú.
Aktuálne cestovné poriadky všetkých prímestských liniek spoločnosti ARRIVA NITRA si môžete pozrieť na adrese: https://arriva.sk/nitra/primestska-doprava/cestovne-poriadky/ celý text

ostatné | 24. 1. 2021 | Autor:

Oznam

Oznamujeme občanom, že v nedeľu 24.1.2021 od 7.00 do 19.00 sa v kaštieli pri ZŠ uskutoční testovanie obyvateľov na COVID 19. Rezervačný systém je spustený do dnes 22. januára do 17tej hodiny. Bez rezervácie bude možné prísť iba v čase od 18.00 do 18:45. Na testovanie je potrebné si priniesť občiansky preukaz, údaje detí sa kontrolujú na základe zdravotnej kartičky. Prosíme buďte trpezliví a chápaví k momentálnej situácii. Ďakujeme za podporu celý text

ostatné | 22. 1. 2021 | Autor:

Oznam Jednota

COOP Jednota Nové Sady oznamuje občanom, že od utorka 26.1.2021 bude opäť otvorená.
Viac informácií doplníme v najbližších dňoch. celý text

ostatné | 22. 1. 2021 | Autor:

Plošné testovanie 24.1.2021

Oznamujeme občanom, že v nedeľu 24.1.2021 od 7.00 do 19.00 sa v kaštieli pri ZŠ uskutoční testovanie obyvateľov na COVID 19. Obedná prestávka bude od 12.00 do 13.00. Otestovať sa musia osoby vo veku od 10 do 65 rokov. Na testovanie nesmú prísť osoby v karanténe alebo choré na COVID 19. Testovania sa nemusia zúčastniť osoby, ktoré COVID 19 prekonali v posledných 3 mesiacoch. Tieto osoby sa pri pohybe v okrese Nitra preukážu potvrdením od všeobecného lekára o prekonaní ochorenia. Na testovanie v našej obci je potrebné sa objednať na našej stránke www.novesady.sk. Objednávanie je už spustené. Bez rezervácie bude možné prísť iba v čase od 18.00 do 18:45. Na testovanie je potrebné si priniesť občiansky preukaz, údaje detí sa kontrolujú na základe zdravotnej kartičky. Vstup na testovanie je cez malú bránku základnej školy a následne cez vežičku kaštieľa. Veľká brána je určená len na odchod otestovaných osôb. Prosíme buďte trpezliví a chápaví k momentálnej situácii. Ďakujeme za podporu. celý text

ostatné | 19. 1. 2021 | Autor:

Dočasná skládka bioodpadu pri cintoríne

Obecný úrad v Nových Sadoch oznamuje občanom, že na pozemku v Sile pri cintoríne je vytvorená dočasná skládka BIO odpadu. Na túto skládku môžete voziť konáre, haluzinu, kôrovie. Dočasná skládka je zriadená do 31.marca 2021, kedy príde drtička odpad podrtiť. Po tomto termíne už nebude možné do uvedeného priestoru konáre a haluzinu ukladať.
Dôrazne upozorňujeme občanov, že ukladanie akéhokoľvek iného odpadu, napr. iný biologicky rozložiteľný odpad napr. hnijúce ovocie, korene stromov, papier, sklo, plasty, komunálny, stavebný, veľkorozmerný odpad a pod. na túto skládku je prísne zakázané a bude sa to považovať za nedovolené nakladanie s odpadom, za čo bude pôvodcovi takéhoto odpadu uložená pokuta. celý text

ostatné | 19. 1. 2021 | Autor:

Podávanie daňového priznania

Obecný úrad v Nových Sadoch oznamuje občanom, u ktorých v roku 2020 nastali zmeny vo vlastníctve nehnuteľností, že je potrebné do 31.1.2021 podať daňové priznanie k dani z nehnuteľností. Týka sa to občanov, ktorí v roku 2020 nadobudli nehnuteľnosť kúpou, darovaním, dedením alebo iným spôsobom. Takisto tých, ktorí boli vlastníkmi a v roku 2020 svoje nehnuteľnosti predali, darovali a pod. Žiadame tiež majiteľov psov, u ktorých nastali v priebehu roka 2020 zmeny – nadobudli psa, alebo boli majiteľmi psa a v priebehu roka 2020 došlo k zmene, aby takúto zmenu nahlásili. Čo sa týka psov, údaje môžete nahlásiť aj telefonicky na č. t. 037 7894165 do 31.1.2021. Tlačivá na daňové priznanie si môžete stiahnuť z internetovej stránky obce www.novesady.sk – úrad – tlačivá – daňové priznania. Vyplnené tlačivo môžete zaslať poštou, elektronicky, mailom na adresu marta.slosarova@novesady.sk alebo v úradných hodinách t.j. v pondelok osobne na obecnom úrade. celý text

ostatné | 19. 1. 2021 | Autor:

Oznam

Oznamujeme občanom, že je spustený rezervačný systém na plošné testovanie. Zdôrazňujeme, že testovanie sa uskutoční v nedeľu 24. januára 2021. Viac informácií budeme priebežne dopĺňať. celý text

ostatné | 18. 1. 2021 | Autor:

Vývoz plastov

Obecný úrad oznamuje občanom, že v pondelok 18. januára 2021 sa v obci uskutoční vývoz plastov.

celý text

ostatné | 15. 1. 2021 | Autor:
prvá prechádzajúci
z 25
posledná